Komunikat dyrektora w sprawie egzaminu ósmoklasistów.

1. W dniach 16, 17 i 18 czerwca 2020 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Każdego dnia egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00.

16 czerwca - egzamin z języka polskiego - 120 minut
17 czerwca- egzamin z matematyki - 100 minut
18 czerwca - języka obcego, który będzie trwał  90 minut

2. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym.
3. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
4. Obowiązuje strój galowy.
5. Zdających obowiązuje :

– zasłanianie ust i nosa tj. używanie maseczek, przyłbic do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo, kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu;
– zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi;
– zakaz gromadzenia się w grupach zarówno przed, jak i po egzaminie.

5. Uczniowie, którzy spóźnią się na egzamin nie zostaną wpuszczeni do sali egzaminacyjnej.
6. Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość np. legitymację.
7. Należy przynieść wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem, a dodatkowo w przypadku egzaminu z matematyki linijkę. .
8. Zdający nie może posiadać telefonów komórkowych, kalkulatora, zegarka, maskotek.
9. Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej ucznia, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora OKE.
10. Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 31 lipca 2020 r.
11. Dodatkowe terminy egzaminów to 7, 8, 9 lipca 2020 r.
12. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:
– z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym;
– lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty.

W związku z powyższym dni 16, 17 i 18 czerwca br. są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych (nauczania zdalnego i konsultacji) dla uczniów klas I-VII.

W szkole zostaną zorganizowane (w reżimie sanitarnym) zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I - III.